Najbliższe spotkania we wrześniu – SFM Góra Tabor i Kongres LSO

Zapisy na Kongres LSO i SFM Góra Tabor w Klępinie. Wakacje dopiero na półmetku, ale już patrzymy na akcje, które planowane są na koniec sezonu letniego i rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. W najbliższym czasie przed nami Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza w Mórkowie w dniach 22-26 sierpnia 2023, gdzie odbędą się kursy na lektora i ceremoniarza oraz pierwsze w nowym sezonie Spotkanie Formacyjne Młodych GÓRA TABOR w Klępinie k. Stargardu, 9 września 2023. Szczegółowy program obu wydarzeń powstaje; będziemy informować na bieżąco. Najważniejsze, że ruszyły zapisy na te wydarzenia – zgłoszenia przyjmują parafialni Duszpasterze młodzieży i LSO, którzy znają szczegóły akcji. Do zobaczenia wkrótce!

Podsumowanie Góry Tabor 2023

Jubileuszowa Góra Tabor 2023 – podsumowania i podziękowania! W dniach 26-30 czerwca w Mórkowie odbyła się Jubileuszowa GÓRA TABOR! Tworzyliśmy tam nową historię, podkreślając tradycję i doświadczenia poprzednich lat. Warto ją krótko podsumować i podziękować wszystkim uczestnikom. W tym roku było nas prawie 200 osób!

Tegoroczną Górę Tabor zaczęliśmy i kończyliśmy spotkaniem z Jezusem Chrystusem, naszym Przyjacielem, w Najświętszym Sakramencie. Poniedziałkowa Msza św. i Adoracja odbyła się w kaplicy nowicjackiej, ponieważ rozpętała się burza nad Mórkowem. W niczym nam to nie przeszkodziło. Dziękujemy Scholi i ks. Łukaszowi za poniedziałkowe uwielbienie! W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu była na rozesłanie, połączona z indywidualnym błogosławieństwem każdego z uczestników. Jezus Chrystus prowadził nas przez cały czas spotkania na Górze Tabor. Hasłem tegorocznej Góry Tabor były słowa: Nazwałem Was przyjaciółmi (J 15,15). Takie same hasło miała Jubileuszowa 10. Góra Tabor. Nie wiedzieliśmy tego wcześniej.

– W spotkaniu wzięło udział 154 uczestników z 13 parafii: Najświętszego Serca Pana Jezusa ze Szczecina (30 osób), św. Józefa w Stargardzie (28), św. Ottona w Pyrzycach (20), z Poznania Umultowa, Goleniowa, Chociwla, Szczecina Zdrojów, Dobrzan, Brojc, Chrystusa Króla ze Stargardu oraz młodzież z Warszawy z Siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla, z Leszna z ks. Pawłem oraz z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie (14 osób) z ks. Marcinem Sękiem i Siostrą Anią. Bardzo dziękuję wszystkim Duszpasterzom, Siostrom i młodzieży, która przyjechała.

– W spotkaniu wzięło udział 15 księży, dwóch diakonów, jeden kleryk, pięć Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla oraz Siostra Urszulanka z Kamieńca Podolskiego. Podczas spotkania odwiedzał nas kilkakrotnie Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, ks. Krzysztof Olejnik, który w piątek sprawował podsumowującą taborową Eucharystię i wygłosił homilię. Bardzo dziękujemy!

– Nie zabrakło też trzech przedstawicieli SFM Emaus z Niemiec, z ks. Prowincjałem Bogdanem Renuszem, który przewodniczył Eucharystii w środę, wygłosił homilię, a w środowy wieczór podzielił się z nami świadectwem działania i formowania polonijnej młodzieży w ramach Spotkań Formacyjnych Młodych EMAUS z niemieckiej Concordii. Bardzo dziękujemy za obecność i świadectwo wiary.

– Dziękuję diakonom Bogdanowi i Olkowi oraz diakonowi in spe Mateuszowi za przygotowanie liturgii, opiekę nad kaplicą i pomoc organizacyjną.

– Dziękuję Księżom odpowiedzialnym za strefy i zadania: ks. Krzysztof – pielgrzymka, ks. Roman – sport, ks. Michał – sklepik i strefa chillout, ks. Łukasz – schola. Słowa uznania dla młodzieży, która pracowała przy tych strefach. Szczególne podziękowania dla Iwonki i całej superscholi!

– Podziękowania dla s. Angeliki Mrówki MChr i młodzieży z Liceum Katolickiego w Szczecinie za brawurową organizację i poprowadzenie gry terenowej. Wszystkim Siostrom Misjonarkom – za pomoc i wsparcie, pomysły i ich realizację, prowadzenie modlitw i tańców, także za kwiaty przy ołtarzu, udział w warsztatach, wiele serca i życzliwości.

– Tegoroczną Górę Tabor prowadziło 11 wolontariuszy, którzy spotykali się już od jesieni 2022 r. To nasza wspaniała młodzież z Pyrzyc, Dobrzan, Stargardu, Szczecina i Chociwla. Szczególne podziękowania dla Patryków! Niech Wam wszystkim Bóg wynagrodzi!

– Serdecznie dziękuję Krzysztofowi Pruskiemu za robienie zdjęć, nagrywanie filmów, drona i obsługę medialną. I oczywiście Liskowi, który nie mógł spać, więc wrzucał relacje.

– Przez cały czas Góry Tabor był z nami Roman Zięba, przyjaciel, pielgrzym, pisarz ikon, który opowiedział o swojej drodze do Boga, wprowadził nas w świat pisania ikon oraz wraz z młodzieżą taborową napisał ikonę Przemienienia na ścianie mórkowskiego Domu. Dziękujemy za wszystko!

– Dziękujemy Panu Rafałowi i Pani Boguni za pyszne jedzenie; Patrykowi i p. Arturowi za obsługę nagłośnienia i oświetlenia.

– Dziękujemy Superiorowi Domu w Mórkowie, ks. Zbigniewowi Reguckiemu za nieocenioną pomoc organizacyjną, uczestnictwo, sprawowanie Eucharystii w Górce Duchownej i wygłoszenie słowa oraz gawędę o Górze Tabor w środowy wieczór SFM. Dziękujemy za ogrom pracy organizacyjnej ks. Markowi, br. Łukaszowi i Mamie.

– Z radością powitaliśmy na Mszy św. piątkowej ks. Proboszcza z Mórkowa, Jarosława Foltyniewicza, któremu dziękujemy za obecność, wsparcie duchowe i techniczne przy nagłośnieniu pielgrzymki do Górki Duchownej. Dziękujemy też ks. Proboszczowi Przemysławowi Wilkowi z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia z Górki Duchownej.

– Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom Mórkowa i Lipna, którzy nas wspierali, odwiedzili i pomogli w organizacji spotkania, a szczególnie Pani Sołtys Mórkowa Ewie Koniecznej, Państwu Różyckim, Pani Dorocie Małej, Panu Zenkowi, Piekarni w Wilkowicach, pewnej firmie z Włoszakowic oraz innym naszym Dobrodziejom i Przyjaciołom! Dobrze, że jesteście!

– Bardzo dziękujemy Gościom Specjalnym Góry Tabor: Pani Marcie Przybyle, która wygłosiła dwie fantastyczne konferencje, bardzo poruszając młodzież oraz ks. Maciejowi Czaczykowi i Muzykom z jego zespołu za rewelacyjny, energetyczny koncert w czwartkowy wieczór! Ks. Maciej przewodniczył też czwartkowej taborowej Eucharystii i powiedział do nas słowo. Dziękujemy!

Szczególne podziękowania dla Wszystkich Duszpasterzy młodzieży z naszych parafii, którzy dopomogli swojej młodzieży solidnie formować się przez ten pierwszy rok podczas cyklicznych Spotkań Formacyjnych Młodych GÓRA TABOR w Klępinie 2022, Pyrzycach 2022, Dobrzanach 2023 i Brojcach 2023. Podziękowania na ręce ks. Romana Melnyka, koordynatora i organizatora tych spotkań. Podziękowania także dla wielkiego nieobecnego w Mórkowie, ks. Roberta Ozimkiewicza z Władysławowa za SFM Barka i tamtejsze duszpasterstwo młodzieży. W przyszłym roku liczymy, że będziemy razem na finale w Mórkowie. Podobnie dziękujemy i pozdrawiamy ks. Witalija Melnyka z Francji, koordynatora SFM Kana w Paryżu, za ogrom wykonanej pracy z młodzieżą. Spotkanie w Mórkowie to finał spotkań z całej Europy, gdzie podsumowujemy cały rok i nakreślamy kierunek formacji na następny. Duszpasterz powołań mówił w poniedziałkowej homilii o zakończonym pierwszym roku formacji, która skupiała się wokół zagadnień rozeznawania powołania. Na przyszły rok zajmiemy się rozpoznawaniem Bożych odpowiedzi na zagrożenia wiary i moralności wśród dzisiejszej młodzieży. Bogu dziękujemy za pierwszy w historii Wieczór SFM, gdzie prezentowaliśmy historię Góry Tabor, SFM Emaus, SFM Kana, SFM Barka i nasze polskie działania w ramach nowej SFM Góra Tabor. Dziękuję szczególnie Leonowi za świadectwo.

Dziękuję Sponsorom – Wydawnictwu Hlondianum oraz Fundacji im. Kardynała Augusta Hlonda! Bez Was byłoby to niemożliwe.

Na koniec – niech Pan Bóg błogosławi Wszystkim, którzy przez 20 lat włożyli pracę, serce i różnorakie wsparcie w organizację Góry Tabor! Niektórych z Was uda nam się uhonorować, wszystkich niech obdarzy Pan Bóg miłością, pokojem i potrzebnymi darami. Szczęść Boże! Oremus pro invicem!

Ks. Maciej Czaczyk gwiazdą SFM Góra Tabor 2023

Kochani! Czeka nas niepowtarzalny koncert na tegorocznej Górze Tabor! A właściwie nie tylko koncert, ale spotkanie z niezwykłym człowiekiem – ks. Maciejem Czaczykiem, piosenkarzem, gitarzystą, kompozytorem, duszpasterzem młodzieży, kapłanem Chrystusa, przyjacielem Boga. Podczas SFM Góry Tabor będzie się z nami modlił, celebrował Mszę św. i powie homilię, a wieczorem zagra koncert ze swoim zespołem i opowie nam swoją historię. W 2011 r. wygrał II edycję programu muzycznego „Must Be The Music Tylko Muzyka” w Polsacie. Potem przez kilka lat robił karierę w showbiznesie, nagrał płytę, koncertował. A potem nagle – na oczach całego świata mediów – wstąpił do Seminarium Duchownego w Szczecinie! Dziś jest znakiem dla świata, że można być człowiekiem wiary, robić dobrą Bożą robotę i korzystać ze wszystkich swoich talentów i umiejętności. Serdecznie powitamy go w gronie przyjaciół na SFM Góra Tabor w Mórkowie, w dniach 26-30 czerwca! Nie przegapcie tego wydarzenia – zapisy już trwają u Waszych duszpasterzy młodzieży.

Marta Przybyła gościem SFM Góry Tabor 2023

Kochani! Podczas SFM Góra Tabor zbierze się ciekawe grono przyjaciół. Zaprosiliśmy ciekawych ludzi, którzy podzielą się z nami swoją historią życia i świadectwem wiary. W ostatnim czasie oglądaliśmy na ekranach kin i w telewizji film „Powołany”, który łączył świadectwa nawrócenia z historią odwiedzin kolędowych. Ksiądz podczas kolędy wyjaśniał domownikom prawdy wiary i sprawy Kościoła, opowiadając autentyczne przeżycia prawdziwych ludzi, ukazane w formie krótkich reportaży. Pierwsza opowieść to historia Marty Przybyły, nawróconej ateistki, która wiele lat fascynowała się okultyzmem i demonologią. Przez 23 lata nie przekroczyła progu kościoła, aż poznała Boga i Jego miłość podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Wcześniej pracowała w luksusowym butiku, dziś pracuje z osobami niepełnosprawnymi umysłowo w Domu Pomocy Społecznej, jest przy umierających w hospicjum, jeździ do więzień i poprawczaków. Wszędzie mówi o miłości Bożej, która zmienia ludzkie życie. Spotkamy się z nią podczas SFM Góry Tabor! Trwają już zapisy na tegoroczne spotkanie w Mórkowie, w dniach 26-30 czerwca. Zgłoś się do swojego duszpasterza młodzieży!

Roman Zięba gościem SFM Góry Tabor 2023

Oto nasz pierwszy Gość – Roman Zięba, przyjaciel, człowiek doświadczony życiowo i niezwykle zaprzyjaźniony z Jezusem Chrystusem. Razem z Nim wędruje po całym świecie, modląc się za ludzi i kraje, które przemierza. Kiedyś był przemytnikiem ludzi, złota i różnej kontrabandy w Singapurze i Azji. Potem jednym z najważniejszych doradców w międzynarodowej korporacji, w garniturze, ze platynowymi kartami kredytowymi. Dziś pielgrzymuje bez pieniędzy i transportu, pisze książki oraz PISZE IKONY na ścianach kościołów i na warsztatach dla młodzieży i dorosłych. Opowie nam o pielgrzymowaniu, pokaże swoją drogę, poprowadzi naszą Pielgrzymkę do Górki Duchownej oraz WARSZTAT pisania ikony Metamorphosis czyli Przemienienia Pańskiego, które odbyło się przecież na Górze Tabor! Jezus zabrał tam swoich umiłowanych uczniów, PRZYJACIÓŁ. Tak samo będzie z nami w tym roku! Pomoże nam w tym Roman Zięba. Nie przegapcie tego!

Autorem zdjęcia jest Dariusz Piekarczyk (Sieradz Nasze Miasto)

Hasło Góry Tabor 2023

Nazwałem Was Przyjaciółmi (J 15,15)

Cytat z Ewangelii wg św. Jana 15,15 doskonale pokazuje, co będzie się działo w tym roku w Mórkowie. Spotkanie przyjaciół z różnych miejsc Europy; młodzieży, która dobrze się zna, ponieważ co kilka tygodni spotyka się i formuje w ramach Spotkań Formacyjnych Młodych SFM! Zapraszamy też wszystkich, którzy jeszcze o SFM nie słyszeli! W Mórkowie czeka na nas Jezus Chrystus, nasz PRZYJACIEL! Do zobaczenia w dniach 26-30 czerwca!

20 lat Góry Tabor!

Tegoroczne spotkanie w Mórkowie to okazja do hucznego świętowania! Góra Tabor, organizowana dotąd przez Księży Chrystusowców raz w roku, obchodzi swoje 20-lecie! Pamiętamy o tym i chcemy się tym cieszyć. Dlatego zaplanowaliśmy szereg atrakcji. Będziemy łączyć przeszłość i przyszłość poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, wspomnienia i filmowe opowieści, koncerty, warsztaty plastyczne, turniej sportowy, grę biblijną, pielgrzymkę i wiele więcej. A nade wszystko: staniemy przy ołtarzu Eucharystycznym oraz klękniemy przez Najświętszym Sakramentem aby dziękować Panu Jezusowi, naszemu Przyjacielowi, za 20 lat łask, darów i wszelkiego dobra, którego nam udzielał. Z corocznej Góry Tabor powstaje dziś całoroczna SFM Góra Tabor. Za ten dar też będziemy Bogu dziękować. Zróbmy to wspólnie: 26-30 czerwca!

Plakat Góry Tabor 2023

Kochani! Jest już plakat Spotkania Formacyjnego Młodych GÓRA TABOR 2023, które odbędzie się w Mórkowie w dniach 26-30 czerwca. Ruszyły też zapisy na to wydarzenie – zgłoszenia przyjmują Duszpasterze młodzieży w poszczególnych parafiach. Jeżeli ktoś nie należy do parafii Chrystusowców – bardzo proszę o zgłoszenie się bezpośrednio do Duszpasterza powołań; dane kontaktowe na stronie www.powolania.chrystusowcy.pl

2021.08.31 – Góra Tabor 2021 podsumowanie

Góra Tabor 2021
Tegoroczne spotkanie młodych Góra Tabor 2021 odbyło się 28 sierpnia w Klępinie. Dzięki życzliwości proboszcza parafii pw. św. Józefa, ks. Krzysztofa Wąchały TChr, młodzież mogła się spotkać w zabytkowym kościele filialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na duże ryzyko pandemiczne zrezygnowano z noclegów pod namiotami i przyjęto formę jednodniową.
Młodzież razem ze swoimi duszpasterzami przyjechała z wielu parafii: pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie z proboszczem ks. Krzysztofem Antoniem TChr oraz wikariuszem ks. Michałem Armatysem TChr, pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu z wikariuszem ks. Michałem Ogrodnikiem TChr, pw. Chrystusa Króla w Gosławiu z proboszczem ks. Ryszardem Czajką TChr, pw. Matki Bożej Bolesnej z Chociwla z wikariuszem ks. Chrisem Czaplą TChr, ów. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach z wikariuszem ks. Krzysztofem Grabowskim TChr, pw. św. Katarzyny w Goleniowie z wikariuszami ks. Mieczysławem Duszą TChr i ks. Maciejem Onaszkiewiczem TChr, pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach z wikariuszem ks. Sebastianem Stawierejem TChr, pw. św. Ottona Biskupa w Pyrzycach z ks. Maksymilianem Ślusarczykiem TChr oraz pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łobzie z wikariuszem ks. Karolem Dąbrowskim. Był również obecny reprezentant Polskiej Misji Katolickiej z Braunschweig. Oczywiście, nie zabrakło grupy z parafii pw. św. Józefa w Stargardzie razem ze swoim proboszczem ks. Krzysztofem i duszpasterzem młodzieży ks. Wojciechem Kułachem TChr. Ks. Wojciech przez cały czas był bardzo zaangażowany w pomoc przy organizacji i w prowadzeniu Góry Tabor. Podziękowania za wykonaną pracę należą się również  trzem klerykom: kl. Krystianowi Smykli TChr, kl. Wiktorowi Stankiewiczowi TChr, kl. Bogdanowi Prysiarznemu TChr oraz dk. Pawłowi Hałgasowi TChr.
Hasło spotkania zostało zaczerpnięto z Ewangelii według św. Mateusza: „Bierzcie i jedzcie” (Mt 26,26). Tematyka spotkania koncentrowała się wokół Eucharystii i doświadczenia bliskości Jezusa.
XVII spotkanie młodych Góra Tabor rozpoczął ks. Mateusz Socha TChr Referent Powołań i koordynator Góry Tabor 2021. Następnie każda grupa miała okazję się zaprezentować.O godzinie 10.00 rozpoczęła się konferencja, którą wygłosił ks. Andrzej Ziombra – kustosz Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie wydarzył się Cud Eucharystyczny. Uczestnicy mieli okazję poznać historię tego niezwykłego miejsca i uświadomić sobie sens przyjmowania Komunii św. Następnie ks. Mieczysław Dusza TChr, podczas nabożeństwa pokutnego, przygotował wszystkich do sakramentu pokuty i pojednania. Oczyszczenie serca dało szansę owocnego przyjęcia Pana Jezusa podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. Krzysztof Olejnik TChr – przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Homilia, którą wygłosił ks. Andrzej Ziombra, była pięknym dopełnieniem wcześniejszej konferencji. Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Generał pobłogosławił krzyże przygotowane przez Duszpasterstwo Akademickie Na Brzegu zaangażowane w akcję Misja Tanzania. Każdy ceramiczny krzyżyk był przygotowany ręcznie i zawiera kamień z Góry Tabor w Ziemi Świętej. Przez oprawę muzyczną podniosłego charakteru naszej Celebracji dodała Pani Joanna Stanuch wraz z zespołem.Wychodząc z kościoła, każdy mógł również zabrać specjalnie wypieczoną bułkę.
Po posiłku dla ducha przyszedł czas na posiłek dla ciała. Wyśmienitą grochówkę i bułki przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Klępinie. Pizzeria 105 ze Stargardu specjalnie dla uczestników GT 2021 upiekła smakowite pizze.
Kolejnym punktem programu była niezwykle emocjonująca gra przygotowana przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii i przeprowadzona przez jedyną misjonarkę na Górze Tabor 2021 s. Annę Błaszak MChR z Pyrzyc.
O godzinie 15.15 uczestnicy odśpiewali Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za prowadzenie modlitwy dziękujemy Pani Joannie Stanuch.
Dziękuję grupie wolontariuszy: Joannie Hofman, Joannie de Bruijn, Karolinie Kmiecik, Oliwii Soroce, Patrykowi Lisowi i Patrykowi Bujwidowi za życzliwość i pomoc.
Eucharystia daje życie i jest centrum naszego chrześcijańskiego życia. Mamy się troszczyć o nasze życie, które jest darem od Boga. Dlatego w tym roku na Górze Tabor odbył się pokaz ratownictwa medycznego oraz ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł spróbować swoich sił w wyścigu karetek, poćwiczyć reanimację oraz poznać podstawowe zasady pomocy poszkodowanym.W tym miejscu warto wspomnieć o pani Małgorzacie Góreckiej, pielęgniarce, która przez cały dzień czuwała nad naszym bezpieczeństwem.Kolację zjedliśmy przy ognisku. Serdeczne podziękowania dla pani Anny i Ryszarda Kołodziejczyków, właścicieli piekarni i cukierni „Pączuś” za chleb i bułki. Bardzo smaczną kiełbasę mogliśmy upiec dzięki życzliwości Państwa Ozimiek z Marianowa, właścicieli Zakładu Przetwórstwa Mięsnego OZIMEK. W zorganizowaniu pieczywa, kiełbasy oraz noclegu dla aktorów z Teatru A pomógł ks. Jan Dziduch TChr, proboszcz z Marianowa.Ważnym punktem na Górze Tabor 2021 był spektakl Teatru A z Gliwic pod tytułem „Siewca”. Każdy dobrze zna ewangeliczną przypowieść o siewcy, a jednak uczestnicy mogli ją poznać z bardzo ciekawej perspektywy. Gra aktorów, muzyka, światło i ogień dały zachwycający efekt. Sztuka na długo zapadnie w naszej pamięci.
Góra Tabor 2021 zakończyła się Apelem Jasnogórskim o 21.00 i błogosławieństwem, którego udzielił ks. Krzysztof Wąchała TChr.
Serdeczne podziękowania kieruję do pani sołtys Klępina Anny Skoczylas-Fojut (która z dniem 1 września kończy urzędowanie) oraz nowej pani sołtys Bernardy Herbsztain, za wykonaną pracę, wszelką pomoc i życzliwość. Dziękuję Państwu Joannie i Mariuszowi Stefańskim za otwarte serce i zaangażowanie.
Góra Tabor to przede wszystkim spotkanie z Chrystusem, który nas przemienienia. Takie spotkanie dokonuje się w Eucharystii. Oby Góra Tabor 2021 wydała błogosławione owoce w naszej codzienności! Do zobaczenia na Górze Tabor 2022!

Dzieło – Góra Tabor

Kochani!
Bardzo staramy się, żeby Góra Tabor była przygotowana perfekcyjnie i oferowała młodzieży Chrystusa jak najwięcej dobra. Dlatego z serca dziękujemy za każdą modlitwę i pomoc! Naszych Dobroczyńców będziemy polecać Panu Bogu podczas Eucharystii w czasie Góry Tabor 28 sierpnia 2021.
Gdyby ktoś chciał wesprzeć Górę Tabor finansowo, podajemy numer konta:

BNP Paribas
31 1600 1462 1847 1625 5000 0044
IBAN: PL31 1600 1462 1847 1625 5000 0044
BIC: PPABPLPK
TYTUŁ PRZELEWU: Góra Tabor

Share via
Copy link
Powered by Social Snap